Kripto Para Haberleri

Visa Bankalara Bitcoin (BTC) Alım Satım Hizmeti Getiriyor

Dünya genelinde, kredi kartları, banka kartları aracılığıyla elektronik fon transferlerini sağlayan ünlü şirket Visa, yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital banka olan First Boulevard ile yakın zamanda ortalık kurduğunu duyurdu. Banka, siyahi toplulukların ferah ve zenginlik seviyesini artırmaya odaklanıyor. Bir The Block haberine nazaran First Boulevard, Visa’nın yeni kripto API paketini test eden birinci firma olacak. Müşteriler, geçtiğimiz günlerde OCC’den onay alarak ABD’nin birinci ulusal kripto para bankası olan Anchorage’dan kripto para ve Bitcoin satın alabilecek, saklayabilecek yahut süreç gerçekleştirebilecek.

Gelişmeler olumlu tamamlanırsa ve bu hizmet ortaya çıkarsa, umuyorum ki artık birçok insan kripto para pisasına girecek. Alım satım yapacaklar. Evet çevremizde insanların çoğu, koinlere merak duyuyor, almak istiyor. Fakat güvenemiyor. Güvenilir şirket visanın bu projeye ön ayak olmasıyla artık herkesin rahat biçimde alım satım yapabileceğini düşünüyorum. Visa’nın kripto paralara yönelik stratejisinin yeni bir kademesine karşılık geliyor. Şirket bu sayede daha fazla finans kurumunu kripto para ve blokzinciri hizmetleriyle birbirine bağlamak istiyor. Visa baş eser sorumlusu Jack Forestell, “Bu pilot programla, kripto varlıkları ve blokzinciri ağlarına kolay bir köprü sağlayarak, Visa’nın kıymetini neobank ve finans kurumu müşterilerimize genişletmek istiyoruz” dedi.

First Boulevard’ın CEO’su Donald Hawkins ise şunları söyledi: “Dijital ödemelerde önder olan Visa ile iştirak kurmaktan ve siyahi topluluğun refahına katkı sağlayabilecek yeni bir varlık sınıfı olan kripto paralara erişmesine katkı sağlayacak kripto API’lerinden yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.”

Diğer ilgili Yazılar