Dogecoin (DOGE)
Kripto Para Haberleri

Tüm Dogecoin’lerin (DOGE) %27’si Tek Bir Adreste Tutuluyor!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) twitter’da, Dogecoin‘in (DOGE) artılarını ve eksilerini paylaştı. Zhao’ya nazaran Elon Musk, DOGE’un havalı PR müdürü. Bugün erken saatlerde, Binance CEO’su CZ göğüs coin’e sahip olmanın artılarını ve eksilerini sıraladığı kısa bir tahlil paylaştı. CZ’ye nazaran Dogecoin, projenin “havalı ve eğlenceli PR Yöneticisi” Elon Musk avantajına sahip.

CZ ayrıyeten projenin “çekirdek ekibi” olmadığını ve bu nedenle “terk edildiğini” vurguladı. Zhao, Dogecoin tahlilini aşağıdaki açıklama ile paylaştı ve tüm DOGE’ların %27’sinin tek bir adrese ilişkin olduğuna işaret etti. Attığı tweete göre:

Artıları: Havalı, eğlenceli, halkla bağlantılar yöneticisi Elon Musk. Merkeziyetsiz zira “çekirdek ekibi” yok. Terk edilmiş.

Riskleri: 1 adres tüm #DOGE’ların %27’sini elinde tutuyor. Birinci 20 adres ise tüm DOGE’lerın %50’sinden fazlasını tutuyor. Kısmen merkeziyetsiz ve terk edilmiş.”

 

Bir Balina Elinde 34,8 Milyar DOGE Tutuyor

CZ, Dogecoin tahlilinin Coinmarketcap ve Blockchair.com aracılığıyla elde edilebilen halka açık bilgilere dayandığını söz etti. İkinci kaynaktan, bir adresin 34.812 milyar DOGE’u elinde tuttuğu görülebilir. Bu ölçü, sirkülasyondaki 128.233 milyar meme-coin’in % 27.14’üne denk geliyor. Aşağıda Blockchair.com datalarıyla Dogecoin’in en yeterli 10 balinasının ekran manzarası bulunmaktadır.

Dogecoin Bir Sefer Daha Yükseldi

Bu sabah vakitlerinde Dogecoin, dünkü 0.032 dolarlık düzeyinden yaklaşık %70 oranında artış yaşamıştı. DOGE, Elon Musk sayesinde yaşadığı 0.060 dolara kadar etkileyici bir yükselişin akabinde geri çekildi ve yazının yazıldığı sırada 0.052 dolardan süreç görüyordu.

Teknik tahlil açısından, aşağıdaki 6 saatlik DOGE/USDT grafiği, takip edilecek saatler ve günlerde 0,060 doların üzerinde muhtemel bir devam edişin ipuçlarını veriyor.

Dogecoin (DOGE)

Grafikte şu ayrıntılara dikkat edilebilir:

  • Ticaret hacmi yoğunluğu yeşil renkte
  • 6 saatlik MACD, taban çizgisinin üzerinde yükselişe geçmeye hazır
  • DOGE’un 0,052 dolar olan mevcut fiyatı, 50, 100 ve 200 6 saatlik hareketli ortalamaların üzerinde
  • 0,050 dolarlık takviye bölgesi tutulursa, Dogecoin son vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,087 doları tekrar test etmeyi dener.

 

Diğer ilgili Yazılar