Kripto Para Haberleri

Flow (FLOW) Nedir? Ne İşe Yarar?

Flow (FLOW) son 1 aydaki fiyat artışı ve başarılı projeleriyle isminden sıklıkla kelam ettiren bir kripto para ünitesi haline geldi. Pekala son 1 ayda %200 oranında kıymet kazanan Flow nedir? Ne işe fayda? Gelin birlikte inceleyelim.

Flow, yeni kuşak uygulamalar, oyunlar ve bunlara güç veren dijital varlıklar için oluşturulmuş yeni bir blok zinciridir. Flow, yeni kuşak oyunların, uygulamaların ve onlara güç veren dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış süratli, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Flow, daima olarak şahane tüketici blok zinciri tecrübeleri sunan bir takım tarafından oluşturulan tek katmanlı blok zinciridir: CryptoKitties, Dapper Wallet, NBA Top Shot.

FLOW Token Nedir?

FLOW token (FLOW), Flow ağı için mahallî para ünitesi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital iktisat için temel taştır. Flow dijital altyapı için FLOW token’ı ağa güç sağlayan yakıttır. FLOW, ağ ve üstündeki tüm uygulamaların çalışması için gereken para ünitesidir. FLOW, bir ödeme sistemi ve tüm Flow iktisadı için uzun vadeli bir rezerv varlığı olarak tasarlanmıştır. Token, doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve mükafatlar kazanmak için kullanılır. Ayrıyeten fiyatlar için ve gelecekteki protokol yönetişimine katılmak için de kullanılır.

Flow Ekosistemi

Flow, temelden benimsenmesi için tasarlanmış bir blok zinciridir ve protokol katmanında kullanılabilirlik iyileştirmeleri oluşturan tek blok zinciridir. En güzel geliştiriciler ve dünyanın en büyük markalarından kimileri şimdiden Flow’u geliştiriyor ve üst seviye içerikle büsbütün yeni tecrübeler sağlıyor.

Flow, en düzgün cümbüş markalarından, geliştirme stüdyolarından ve teşebbüslerden oluşan varlıklı bir ekosisteme sahiptir. Flow ekosistem ortakları ortasında Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC üzere global IP markaları; Animoca Brands, Sumo Digital ve nWay dahil olmak üzere önde gelen oyun geliştiricileri; Circle ve Binance üzere kripto para başkanları; Opensea da dahil olmak üzere yeni kuşak yüksek büyüme teşebbüsleri ortasında birkaç dikkate bedel proje bulunuyor.

Flow’u Eşsiz Kılan Nedir?

Flow’un temel gayesi mevcut tahlillerden ders almak, öğrenmek ve bunları geliştirmektir. Flow şunları sağlar:

Çok rollü mimari: Flow’un tasarımı tipinin tek örneğidir ve ağın, konsensüsün dağıtılmasına yahut ademi merkeziyetçiliğini azaltmaya gerek kalmadan milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek biçimde ölçeklenmesine imkan tanır.

Kaynak odaklı programlama: Flow’daki akıllı kontratlar, kripto paralar ve uygulamaları için kolay ve inançlı bir programlama lisanı olan Cadence ile yazılmıştır.

Geliştirici ergonomisi: Yükseltilebilir akıllı kontratlardan Flow emülatörüne kadar, bu ağ, topluluk için kıymetli eserler oluşturmak isteyenler için tasarlanmıştır.

Tüketici iştiraki: Flow, fiat para ünitelerinden kripto paraya inançlı ve düşük sürtünmeli bir yol sağlayan ödeme rampaları ile ana akım tüketiciler için tasarlanmıştır.

FLOW Fiyatı

FLOW, yazının yazıldığı sırada Coingecko datalarına nazaran 26.69 dolardan süreç görüyordu. Kripto para ünitesi son 1 saatte %0.6, son 24 saatte ise %4 oranında yükseldi. FLOW birebir vakitte son 1 haftada %40 oranında yükselmeyi başararak yatırımcısına kazandırdı. Kripto para ünitesi şu anda Huobi, Kraken ve OKEx’te listeleniyor.

Diğer ilgili Yazılar