Kripto Para Haberleri

Reef Finance (REEF) ile Tron (TRX) İş Birliği Yapacak

Polkadot DeFi Alliance kurucu üyesi Reef Finance, Tron’un DeFi ekosistemine girmesine yardım edecek.

-Reef Finance (REEF), Tron’la (TRX) birlikte DeFi ekosistemi oluşturmak için anlaştı.

-Tron’un Reef Finance ile muahedesi sonucu Reef kullanıcıları Tron tabanlı DeFi uygulamaları kullanabilecek.

-Ethereum’daki (ETH) ölçeklenebilirlik sorunu, DeFi kullanıcılarının Tron’a akmasını sağladı.

Farklı blockchain platformlarında çalışan Reef Finance, Tron’la bir arada DeFi ekosistemi oluşturmak için anlaştı.

Tron, DeFi Ekosistemine Girmeye Çalışıyor

Tron, DeFi ekosistemini oluşturmak için Reef ile proje konusunda iş birliğine gitti. Tron entegrasyonu ile Reef Finance kullanıcıları Tron DeFi uygulamaları ve TRC-20 tokenlarına erişebilecek.

Reef Finance, akıllı likidite kaynağı ve getiri sağlama uygulaması olarak Aralık 2020’de Binance Launchpad’te piyasaya sürüldü.

Polkadot tabanlı platform, DeFi için platformlar ortası özelliğe sahip.

Birlikte çalışabilirlik, Reef’in TRC-20 token standardında çalışmasına borç alma ve verme özelliklerinde kullanılır. Reef Finance CEO’su Denko Mancheski:

“Tron ile iş birliğimiz, DeFi dünyasındaki en büyük oyuncularla iş birliği yapma isteğimizin göstergesi. Tüm DeFi platformlarını tek çatı altında toplayarak DeFi dünyasına girişi en kolay hâle getirmek istiyoruz.”

Ethereum’un (ETH) Ölçeklenebilirlik Sorunu Tron’un İşine Yarıyor

Justin Sun tarafından hayata geçirilen merkezi blockchain platformu olan Tron, DeFi dünyasına aktif bir halde giremedi. Tron, JUST ve JustLend projelerini fonlayarak DeFi dünyasına adım atmaya çalıştı. Tron, elbet bir biçimde DeFi iş birliklerine heyecanla bakıyor. Örneğin DEX toplayıcısı 1inch Exchange ile Tron’ın süreç protokolü JustSwap entegre edildi.

Ethereum’daki (ETH) ölçeklenebilirlik sorunu ve yüksek gas maliyetleri, DeFi kullanıcılarını alternatif blockchain platformlarına itti. Tron’un merkezi özelliklerine rağmen, kullanıcılar süreç fiyatlarından tasarruf sağlayabilir.

Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorunu, piyasadaki en büyük stablecoin Tether’in (USDT) Tron’da kullanımının artmasına imkan tanıdı. Hatta Tron’daki USDT süreçleri, Ethereum’daki USDT süreçlerini geçti.

Diğer ilgili Yazılar