Kripto Para Haberleri

PayPal, Kripto Paralar Hakkındaki Planlarını Açıkladı

İnternet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemi olan PayPal, kripto paralar ile ilgili planları hakkında yeni detaylar yayımladı. Çarşamba günü yaptığı açıklamada CEO Daniel Schulman, planların ortasında şirketin kripto para ile ilgili amaçları için yeni bir özel iş ünitesi oluşturmanın da yer aldığını söyledi.

Schulman şunları kaydetti:

“Hepimiz mevcut finansal sistemin modası geçmiş olduğunu biliyoruz ve süreçlerin günler değil saniyeler içinde tamamlandığı; süreçlerin tamamlanmasının daha ucuz olduğu ve tüm insanların -sadece zenginlerin değil-, bir dijital finansal sistemin modülü olmasını sağlayan bir gelecek hayal edebiliyoruz. Bu daha kapsayıcı geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için yeni kripto para, blokzinciri ve dijital para üniteleri iş ünitemize kıymetli ölçüde yatırım yapıyoruz.” Planlar hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağa nazaran şirket, iş ünitesi planını “her türlü hizmeti kapsayacak” biçimde planlıyor.

Schulman ayrıyeten, müşterilerin 29 milyon mağazadan kripto paralar ile alışveriş yapabilmesine imkan sağlayacak bu öncü muvaffakiyetten heyecan duyduğunu söylüyor. CEO, “Hizmetin bu çeyreğin sonlarında kullanıma sunulmasını varsayım ediyoruz ve önümüzdeki birkaç ay içinde birinci milletlerarası pazarımızı başlatmayı umuyoruz” diye açıkladı. Kripto ile Venmo entegrasyonunun ise “önümüzdeki aylarda” olması bekleniyor.

Schulman, bu adımları “kripto paralar, blokzinciri ve dijital para üniteleri etrafında kapsamlı bir yol haritasının yalnızca başlangıcı” olarak nitelendirdi.

Şirket, geçtiğimiz ekim ayında kripto para startup’ı Paxos ile yaptığı ortalıklık ile kripto para atağını resmiyete kavuşturmuştu. Hizmetler, duyuruyu takip eden günlerde resmen hayata geçti ve 12 Kasım’da ABD merkezli kullanıcılara açıldı.

Schulman husus ile ilgili şunları söyledi: “Bu, yeni dijital para biçimlerini kabul etmek için düzenleyicilerle el ele çalışırken gördüğümüz fırsatların yalnızca başlangıcı.”CEO ayrıyeten, süratli ilerlediği takdirde bir gün PayPal’ın merkez bankası dijital para ünitelerini de entegre edebileceğini öne sürdü.

Diğer ilgili Yazılar