kişiye özel eth cüzdan adresi
Kripto Para Haberleri Rehber

Kişiye Özel Ethereum Cüzdan Adresi Oluşturmak

Sahip olduğunuz kripto fonları bildiğimiz üzere bir cüzdanda tutulur. Bir transfer işlemi gerçekleştirirken bu cüzdanların adreslerini kullanırız. Örneğin Ethereum transfer ederken “0x”ile başlayan ve 42 basamak uzayan adres kodları kullanılır. Peki kişiye özel Ethereum cüzdan adresi almayı düşündünüz mü? Bu yazımız da ise bu uzun adresler yerine kendi cüzdan adresinize bir isim verebilmeyi ve transfer işlemlerinde bu ismi kullanarak gerçekleştirmeyi paylaşacağız.

Koin Jump olarak özel bir yazı olacağını düşünüyoruz. Genel olarak piyasa haberleri, boş gündemler yerine blockchain dünyasına adım atma, uygulanabilir işlemler ve değer katan fikirlere ulaşmayı hedefliyoruz ve bu doğrultuda içerikler paylaşmayı istiyoruz. Yukarıda kısaca özetlediğimiz şekilde kişiye özel eth cüzdan adresi alıyor olacağız. Cüzdanlar tarafından otomatik olarak oluşturulan “0x” ile başlayan ve uzun kodlar yerine bir isim belirleyeceğiz. Kişiselleştirilmiş ve bize ait olduğu belli olan adrese sahip olacağız. Tabi ki bunu bir miktar eth ödeyerek alacağız. Domain almak ya da kiralamak gibi bir, iki yıllık süreç boyunca adres bizim olmuş olacak.

 

Uygulama Sayfasından Kişiye Özel Eth Adresi Oluşturma

Öncelikle domain sayfasına tıklarayak karşınıza çıkan alana almak istediğiniz ismi yazın. Örnek olarak ben kişisel olarak koinjump ismini yazdım ve koinjump.eth adresinin alınabilir yani önceden kimse tarafından alınmadığını gördüm. Yazılan isimin sonuna tıpkı domainlerde .com uzantantısı olduğu gibi .eth şeklinde eklenir. Tabi özel ismin daha öncesinden kimse tarafından alınmamış olması gerekir.

 

 

Özel Ethereum Cüzdan Adresi Ücretleri

 

Gördüğüm üzere kişisel adresi bir yıllığına alabiliyorum, daha uzun süre de alınabilir ve bir yıllık ücreti sadece beş dolar. Ancak belirlenen ücreti göndermek için gass fee ödememiz gerekiyor. Bu fee komisyonu ise anlık eth ağına göre değişebiliyor fakat şuan 123 dolar olarak gözükmekte. Keşke gass fee komisyonları düşük olsa da adresi alsam diye düşünüyorum.

Kişisel adresler olduğu gibi kurumsal adreslerde alınabilir. Ben bir de aracı yatırım olarak düşünüyorum. örneğin nasıl günümüzde belirli kullanışlı domain adresleri önceden alınıp satılıyorsa aynı şeklide kurumsal adresler veya satılabilir değerli adresler alınır, yüksek fiyata satmak gibi ticaret açısından düşünülebilir. Uygulama ise opensea üzerinden ulaşmak da mümkün. Güvenilirlik açısından herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ayrıca Coinbase Wallet, Metamask, MyEtherwallet gibi popüler birçok cüzdanlar tarafından desteklendiği görülüyor. Şimdilik bu kadar keyifli günler diliyorum.

 

Diğer ilgili Yazılar