Kripto Para Haberleri

Elon Musk Twitter’da Dogecoin (DOGE) Anketi Yaptı

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) ve kripto para hakkında paylaşımlarını sürdürüyor. Dogecoin tweetleriyle gündeme gelen Musk, geçtiğimiz günlerde de Bitcoin ile ilgili birtakım tweetler atmış ve önder kripto para ünitesinde sert bir yükselişe neden olmuştu. Musk daha sonra tanınan toplumsal medya uygulaması Clubhouse’da Bitcoin’i (BTC) desteklediğini fakat yaptığı Dogecoin paylaşımlarının şaka olduğunu söylemişti.

Musk bu sefer Twitter hesabı üzerinden bir anket oluşturdu ve ankette geleceğin para ünitesini sordu. Anketin cevaplarını ise “Dogecoin yükselecek” ve “diğer tüm kripto para üniteleri birlikte” olarak belirledi. Ankete şimdiye kadar 738 bin kişi katıldı. İştirakçilerin %73.4’ü DOGE’u seçerken, %26.7’si öteki kripto para ünitelerini seçti.

Bununla birlikte Musk, “much wow” formunda bir tweet attı. Bilindiği üzere bu tabir, Dogecoin ile özdeşleşmiş durumda. Halk arasında tanınmış kişilerin bu ve benzeri tweetler atarak kripto para dünyasında nabzı arttırdığını görüyoruz.

Son olarak yakın zamanda Musk’ın anketi ile birlikte Dogecoin olumlu yönde etkilemişti. DOGE, 0.046 dolardan 0.050 dolara kadar yükseldi. Yayın saati itibariyle DOGE, 0.048 dolardan süreç görüyor. Twitter’da Kripto koin spekülatifi devam ediyor.

Diğer ilgili Yazılar