Dogecoin (DOGE)
Kripto Para Haberleri

Dogecoin (DOGE) 1 Dolara Ulaşabilir mi? İşte Bunu Sağlayabilecek 5 Neden

Tesla CEO’su Elon Musk’ın son tweet’inin akabinde yükselişe geçen Dogecoin (DOGE), kripto para topluluğunda heyecan uyandırmaya devam ediyor. DOGE fanları bir gün 1 dolara ulaşacağına dair inançlarını koruyor. Bu kapsamda yazılan bir Medium yazısında ise Dogecoin’in 1 dolara ulaşmasını sağlayacak 5 etmenden bahsedildi.

Geçtiğimiz haftaki GameStop çılgınlığından sonra, Dogecoin’de hiç bu kadar yükseliş görülmemişti, yüzde 750yi geçen ani ivme yakalamıştı. Aslında Dogecoin’in coin başına bir dolara ulaşabileceğine inananların sayısı epeyce fazla. Tabi fazla olası durum değil ama bu inanç nereden geliyor?

1. Dogecoin Bir Fan Hareketidir

Meme’ler fikirdir, merkezsizleştirilmiş şakalardır. Toplumsal medyada dünyamızın birbirine bağlı olması nedeniyle parabolik büyümeleri hızlandırılmıştır. GameStop fenomeni üzere, Dogecoin meme’i de merkezi olmayan bir perakende yatırımcı topluluğu tarafından besleniyor. GameStop hareketi, WallStreetBets Reddit topluluğundaki viral meme’ler tarafından desteklendi. Ve DOGE kendi başına bir göğüs ve bu meme’i neredeyse herkes tanıyor! Bu da ona bilinirlik/tanınırlık gücünü sunuyor.

Birçok göğüs çoklukla doruğa çıkar ve yok olur, lakin kimileri etrafta kalır. Ve Dogecoin uzun vakittir dorukta. Meme yayıldıkça ve bir kripto para ünitesi olarak kullanımı arttıkça, Dogecoin’in popülaritesi ve bedeli artacaktır. Dogecoin esasen şu anda Twitter’da da “Dogecoin 1 dolar” tabirleriyle trend durumda.

2. Dogecoin Sevenler Topluluğu Aktiftir

Marka ismi oluşturma ve kalıcı olmak değerlidir. Satın alma kararlarımızı ve eserlere, hizmetlere ve fikirlere olan duyarlılığımızı tesirler. Binlerce kripto para ünitesi vardır, bu nedenle markalaşma halkın benimsemesi için değerlidir. Bitcoin, güçlü ve eşsiz markalaşması nedeniyle kripto para ünitesi ihtilalinin ön saflarında yer almaktadır.

Bitcoin’e emsal biçimde Doge de güçlü ve eşsiz bir isime sahiptir. Dogecoin, Shiba Inu köpeğiyle sembolize edilir. Logosu sempatik bir köpektir. Öbür kripto para ünitelerinin akılda kalıcı yahut eğlenceli bir logosu yoktur. Tabi köpek meme’i üzere aptalca bir şeyin bu kadar önemli bir finansal varlıkla ilişkilendirilmesi ironiktir.

Dogecoin (Doge)

3. Dogecoin, Sistem Zıddı Bir Harekettir

GameStop short olayı, bize insanların finans kuruluşlarından bıktığını gösterdi. Kripto para ve blockchain teknolojisi, merkezileşmeden uzak bir hareket ve Dogecoin’in bu ihtilalde oynayacağı bir rol var. Dogecoin üzere bir emelin ardında birleşmek, sıradan insanların pahalı olarak gördükleri şeyler konusunda kelam sahibi olmalarını sağlar. Gelecek dijital ve ademi merkeziyetçi ve Dogecoin bu nizam aksisi anlatıya katkıda bulunuyor.

Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, “İnsanlar Doge’nin para olduğuna inanıyorlarsa o vakit paradır” tabirlerini kullandı. Para yalnızca paylaşılan bir fikirdir ve göğüs haline gelen fikirler süratle yayılma eğilimindedir. Neyin bedelli olduğuna karar vermek insanlara kalmıştır. Kâfi sayıda kişi onu desteklediğinde, Dogecoin’in legal bir varlık olmasını engelleyecek hiçbir şey yok.

4. Dogecoin Dijital İşlere Fayda Getirebilir

Birçok insan Bitcoin gibi değerli bir varlıkla ödeme yapmak yerine, Doge ile ödemeyi tercih edebilir. Bu durum onun kullanım alanını artırır.  Dogecoin, Bitcoin’in meşhur 21 milyon arzı üzere muhakkak bir ölçü token’la sonlu değildir. Dogecoin, her yıl arttırılmak üzere tasarlandı. Bu, Dogecoin’in varlık pahasını sonlu arzından speküle eden erken benimseyenler tarafından istiflenmeden daha özgürce harcanmasına müsaade veriyor.

En sevdiğiniz içerik oluşturuculara çevrimiçi bahşiş vermenin bir yolu olarak Dogecoin’i kullanmayı hayal edin. Birebir şeyi yapmak için 0.000182 Bitcoin harcamak yerine bir YouTuber’a ödeme yapmak için 6 Dogecoin harcadığınızı hayal edin. Kripto para ünitesini çevrimiçi biriktirmek ve harcamak, insanların mal ve kıymet alışverişi yapmaları için eğlenceli ve uygun bir yol haline geldiğinden, bu ruhsal tesir Dogecoin’in avantajına oynuyor. Bunun gerçekleşmesi için Dogecoin’in daha erişilebilir olması gerekecek.

Dogecoin (DOGE)

5. Erişilebilirlik, Dogecoin’in Canlı Tutacaktır

Dogecoin’i satın almak, saklamak ve takas etmek kolay olduğunda, tanınan talep bedelini yeni doruklara çıkaracaktır. Erişilebilirlik ve popülerlik kripto parayı tekrar canlandıracaktır. Şu anda Robinhood, uygulamalarında Dogecoin alımlarını sınırlamış durumda. ABD’nin en tanınan kripto para borsası olan Coinbase şu anda Dogecoin’e müsaade vermiyor zira her vakit onlar için yalnızca bir “shitcoin” olmuştur. Coinbase ve Gemini üzere perakende talep borsalarının platformlarını Dogecoin’e büsbütün açmaları için insanların taleplerini yükseltmesi kaide.

Kullanıma, erişilebilirliğe sahip ve sıradan insanların tek bir ünite alması için gereğince ucuz olan bir kripto para ünitesi olarak Dogecoin, dikkate alınması gereken bir güç olabilir. Portföyünüzde Bitcoin açığınız varsa ve kripto para ihtilalinin bir kesimi olmak istiyorsanız, yatırım cephaneliğinize Dogecoin eklemeyi düşünebilirsiniz. Birçok insan 10 yıl içinde DOG’un bir dolara ulaşabileceğini iddia ediyor. Okuyucuların dikkatine bu yazılarımız tanıtım amaçlı olup, yatırım tavsiyesi vermemektedir. Sorumluluk reddini beyan ederiz.

Diğer ilgili Yazılar