Kripto Para Haberleri

DeFi’daki Toplam Kilitli Miktar 32 Milyar Doları Geçti

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam miktar (TVL) 32 milyar doları sayısını aşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükseldi. Lakin kimi yorumcular, DeFi’ın hala erken periyotlarında olduğunu vurgulamaya devam ediyor. Emsal bir görüş yakın vakitte DeFi Alliance’tan Qiao Wang tarafından da lisana getirildi. Geri dönüşü olmayan DeFi işlemleri, kullanıcı gözünde yeterince güvenli mi?

Bununla birlikte birçok kişi, alanın yakın gelecekte daha fazla talep göreceğini düşünüyor. Bunlardan biri, önde gelen DeFi oracle’ı Chainlink’in (LINK) kurucusu Sergey Nazarov şu açıklamaları yaptı:

Robinhood’da olduğu üzere daha fazla kontrat ihlali ortaya çıktıkça, bir markanın kağıt taahhütlerinin ötesine geçen emniyetli kontratlara olan gereksinim büyük ölçüde talep görecektir.

DeFi, blokzincirlerini, akıllı mukaveleleri ve oracle’ları birleştirerek kullanıcılara muteber kontratlar sağlıyor. Üstte bahsedilen büyümeye ek olarak, merkeziyetsiz borsalar (DEX) da süreç hacimlerinde büyük bir artış kaydetti. OKEx Insights tarafından derlenen bilgilere nazaran, DEX’lerdeki haftalık ortalama süreç hacmi %10 arttı ve 197 milyar dolar olarak kaydedildi. Bunun %37’lik değerli bir kısmını ise Uniswap oluşturdu.

Kaynak: AMBCrypto

Dijital varlık yatırım şirketi Blocktown Capital’in kurucusu James Todaro da DeFi’de yükseliş bekleyen isimlerden biri. Todaro şunları kaydetti: “DeFi, sırf sizin ve güçlendirilmiş kodun paranızın tam denetimine sahip olmasını mümkün kılıyor.” DeFi projelerinin sayısı gün geçtikçe artarken, teknik düzeyin hangi yöne doğru ilerleyeceği merak konusu.

Diğer ilgili Yazılar