Bitcoin (BTC)
Rehber

Counter Strike Oynayarak Bitcoin (BTC) Kazanabilirsiniz! Pekala Nasıl?

 

Kripto para startup’ı ZEBEDEE CS:GO server’ları üzerinden karşılaşmalar aracılığıyla Bitcoin (BTC) kazanabilirsiniz. The Sandbox ve Axie Infinity ile momentum kazanan kripto oyunların, sanayi genelinde kullanımı artıyor. Buna örnek olarak eşşiz token’lar (NFT) için Enjin altyapısını kullanan Minecraft server’ları gösterilebilir.

Counter Strike Oynayarak Kripto Para Kazanmak

Oyun oynarken az da olsa kripto para kazanabilirsiniz. Bu hafta, kripto para startup’ı ZEBEDEE, Infuse teknolojisiyle donatılmış birinci server’ıyla PC oyunu Counter Strike: Küresel Offensive (CS:GO) üzerinden oyuncuların performansına nazaran Bitcoin kazanılmasına imkan tanıyor.

ZEBEDEE’nin kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowell’a nazaran, bu haberin oyuncular tarafından heyecanla karşılandı. Cowell’ın Decrypt’e yaptığı açıklamada daha evvel CS:GO oyununun Bitcoin entegrasyonunu oyun dalında görmediğini söyledi. Şu ana kadar 10 server’ın tamamının dolduğunu ve ellerindeki server’ların kapasitesini arttırmayı planladıklarını söyledi. Ayrıyeten açıklamalarında online oyun dalında düzgün bir konuma ulaştıklarını ekledi.

Eski zamanlardan beri sevilerek oynanan CS:GO oynayarak Bitcoin kazanabilme

Bitcoin (BTC)

k için, öncelikle gelen QR kodunu akıllı telefon uygulamasına taratmak ve böylelikle en az 100 satoshi ödemek gerekiyor. Cowell, oyundaki performanslara nazaran bireylerin ellerindeki Bitcoin’in kıymetinin dalgalandığını, oyunun sonunda ise toplam skor yüzdesine nazaran Bitcoin kazanıldığını açıkladı. Eğer oyuncular başarılı olurlarsa, yatırdıklarından daha fazla kazanabilirler.

Açıklamada ayrıyeten oyuncular istedikleri vakit kazandıkları BTC’yi nakte çevirebilecekleri ve tüm süreçlerin Lightning Ağı ile yapıldığı tabir edildi. Daha da ötesi, ZEBEDEE iştirakleri sayesinde rekabet fiyatlarının reklamlarla karşılanması ince ayrıntı planlanıyor. Şu an bahisler küçük olmasına rağmen oyuncular oynadıkça şahıslar az da olsa Bitcoin kazanabilir. ZEBEDEE, şu anki stratejisinde aylık 24 milyon etkin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor olabilir.

Benzeri gelişmeler koin piyasası açısından hem hareketlilik sağlıyor hem de kullanım alanı yaratıyor. Cowell’a nazaran, ZEBEDEE başlangıçta 7/24 işleyen 10 server açacak. Server’lara ulaşabilmek için birinci olarak ZEBEDEE’nin masaüstü uygulamasının yüklenmesi gerekiyor.  Vakit içerisinde ZEBEDEE daha fazla oyuncuya sahip olabilmek için server’larını arttırmayı planlıyor. Ayrıyeten atacakları adımlar ve MintGox kripto gaming toplantıları sonucu talebin arttığını vurguluyor.

Cowell, CS:GO oyuncularının Bitcoin kazanmalarına imkan tanınmasının en çok profesyonel olmayan oyuncuların işine yarayacağını, lakin asıl tesirin profesyonel oyuncular için olacağını vurguluyor: En büyük ihtilal sonradan oyuncu olanlar için olacak.

Gelişmeleri yakından takip eden Cowell, şu anki durumda e-spor turnuvalarındaki profesyonel oyuncuların tüm parayı kazandıklarını söyledi. Cowell ZEBEDEE entegrasyonunun Robinhood pay senedi alım satımına nasıl imkan sağladıysa birebir tesirin gayri resmi e-spor dünyasında olabileceğine inanıyor. Günler koin haberlerini diğer yazılarla okuyabilirsiniz.

Diğer ilgili Yazılar