Kripto Para Haberleri

Cardano’nun Merakla Beklenen Hard Fork İçin Tarihi

Cardano (ADA) ağının merakla beklenen Mary hard fork aktifliğinin lansman tarihi, sonunda ağın kurucusu tarafından açıklandı. Açıklamaya nazaran aktiflik, çok yakında.

Kurucu Charles Hoskinson’ın bir güncellemesine nazaran Hard Fork Combinator (HFC) aktifliği 1 Mart’ta gerçekeleşcek. HFC’nin 24 Şubat’ta tam kalite garantisi ve geliştirici denetimlerini büyük olasılıkla temizleneceğini kaydeden Hoskinson, aktifliğin evvelki “epoch’tan” itibaren birinci tetikleyicisini takiben beş gün içinde gerçekleşeceğini ekledi.

Ağdaki kullanıcılar, bu ağ güncellemesine erişim elde etmek için Deadalus’un en son sürümünü indirerek node’larını güncellemek zorunda kalacaklar. IOHK CEO’su, aktiflik için her şeyin programa uygun ilerlediğini ekleyerek şu tabirleri kullandı:

“Neredeyse bir aydır test ağında test ediyoruz. Uygun görünüyor. Borsalar memnun. Roket hazır bekliyor, programa nazaran kalkacak üzere görünüyor.”

Deadalus Flight, tıpkı vakitte Cardano’nun kripto para ünitesi cüzdanının lokal çoklu varlık arayüzünü destekleyen birinci sürümü olacak. Kurucuya nazaran, Deadalus Flight güncellemesi Mart ayının birinci haftasında gerçekleşecek. İki haftalık bir çalışmanın akabinde Mart ortalarında Deadalus ana ağında konuşlandırılacak.

Cardano, dört aydan daha uzun bir mühlet evvel Goguen yol haritasını yayınladı ve birçok modülün 2021 Şubat ayı sonunda teslim edilmesi planlandı.

Hatta, IOHK tarafından paylaşılan bir vakit çizelgesine nazaran, Şubat ayının sonunda ana ağda mahallî token’ların olması bekleniyordu. Cardano’nun Goguen’i rastgele bir kıymetli gecikme olmadan teslim etmeyi planladığı görülüyor.

Cardano (ADA) fiyatı

Cardano’nun lokal kripto para ünitesi ADA, yazım sırasında 0.86 dolardan süreç görüyor. piyasa bedeline nazaran beşinci sırada yer alan kripto para ünitesinin, yılın başından bu yana %300’ün üzerinde yükseldiğini belirtmekte yarar var. ADA, geçtiğimiz günlerde 0.90 doların da üzerine çıkıp son 3 yılın en yüksek düzeylerine hakikat fırlamıştı.

Diğer ilgili Yazılar