Kripto Para Haberleri

Cardano (ADA) Tüm Vakitlerin En Yüksek Seviyesine Ulaştı! İşte Büyük Çıkışın 3 Nedeni

Önde gelen altcoin Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta 1 dolara ulaşarak değerli bir ruhsal direnci geride bırakmıştı. Yayın saati itibariyle ise, üç yıl önce belirlediği 1.18 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek seviyesini aşarak yeni bir rekor kırdı.

Cardano (ADA) bugün 0.92 dolar seviyesinden 1.07 dolar seviyesine hakikat sert bir sıçrama kaydetti. Bu çıkışın ardından kıymet kazanmaya devam eden ADA 1.24 dolar ile yeni bir tüm vakitlerin en yüksek seviyesini (ATH) tekrar belirledi.

ADA son 24 saatte %5 oranında bedel kazandı. Son 30 gündeki kazanımı ise %256’ya yükseldi.

Cardano (ADA) Neden Yükseldi?

Cardano’nun bu muazzam yükselişinin ardında, içinde olduğumuz boğa piyasası dışında üç temel neden yatıyor.

1. Ağ Akıllı Kontrat Dönemine Geçiyor

Mart ayında gelecek yeni güncelleme ile Cardano, akıllı sözleşmeler dönemini başlatacak. Cardano ağı bu güncelleme ile bir DeFi platformuna dönüşecek.

2. Ağın Topluluk Kontrollü Hale Gelmesi

Merkeziyetsizlik, kripto para topluluğunda her geçen gün biraz daha değer kazanıyor. Ağın arkasındaki şirket olan IOHK, 31 Mart’ta ağdaki blok üretimi üzerindeki tüm kontrolünü bırakacak.

3. IOHK’nın Afrika Mutabakatları

IOHK ve Cardano Vakfı, yalnızca Afrika’yı hedefleyen bir dizi proje üzerinde çalıştı ve bu projeler yoluyla milyonlarca yeni kullanıcıyı ağa getirmeyi planlıyor. Şirket, büyük Afrika projesinin son evrelerinde yer alıyor.

Detaylı bilgi için “Cardano (ADA) Fiyatının Bu Ay %100’ün Üzerinde Artmasının 3 Nedeni” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Diğer ilgili Yazılar