Kripto Para Haberleri

Cardano (ADA): Mary Hard Fork’u 1 Mart’ta Ana Ağda Aktifleştirilecek

Bir aylık testten sonra, Cardano’nun (ADA) Mary ağı etkin oluyor.

Akıllı mukaveleler için halka açık bir blok zinciri platformu çalıştıran merkezi olmayan bir açık kaynaklı proje Cardano, kısa mühlet evvel uzun vakittir beklenen Hard Fork Combinator (HFC) aktifliği için tarih yayınladı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın açıklamasına nazaran, ağ yükseltmesi, HFC’nin tüm kalite teminatını ve geliştirici denetimlerini 24 Şubat’ta tamamlamasının akabinde 1 Mart’ta aktifleşecek.

Hoskinson, etkinleşmesinden 5 gün evvel asıl tetiğin çekileceğini söyledi. Ancak planlarda değişiklik olabilir. Hoskinson’a nazaran makûs hava şartları, etkinleştirme tarihini geciktirebilir.

İşler Güzel Gidiyor

Cardano’nun kurucusu, hard forkun aktifleştirilmesinde şimdilik her şeyin planlandığı üzere gittiğini söyledi:

“Bir aydır yaptığımız testlerin sonucu uygun çıktı. Borsalar memnun ve bizler kalite denetime ihtimam gösterdik. Görünüşe nazaran plana uygun gidiyoruz.”

Hoskinson, kullanıcıların Daedalus’un en son versiyonu olan Flight’ı yüklemeleri gerektiğini söyledi. Hoskinson, Flight’ın çoklu kripto para orta yüzü için Daedalus’un birinci versiyonu olduğunu söyledi. Ayrıyeten Cardano cüzdanları, 1 Mart’ta Flight güncellemesini alacak.

İki hafta sonra Flight, Daedalus ağına mart ortasında yüklenecek. Cardano için hard fork yenilemesi olan Mary, Cardano topluluğu ve kurumlar için yeni fırsatlar sunuyor. Mary, Cardano’nun akıllı kontrat işlevlerini artıracak.

Diğer ilgili Yazılar