Kripto Para Haberleri

Cardano (ADA) Güncellemesi 1 Martta Gerçekleşecek

Cardano (ADA) geliştiricilerinin IOHK’den yaptığı en son resmi duyuru, tüm kuşkuları ortadan kaldırdı. Mary hard fork’u 1 Mart 2021’de blockchain’e lokal token ve çoklu varlık dayanağı getirecek. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, hard fork’un 1 Mart’ta gerçekleşmesini beklediklerini söylemişti. Lakin resmi rastgele bir açıklama yapılmamıştı.

IOHK tarafından yayınlanan en son Twitter gönderisine nazaran takım, Mart hard fork ana ağının aktivasyon tarihi olarak 1 Mart’ı onayladı. Ağ güncellemesi, 251 numaralı epoch’ta, Türkiye saati ile 2 Mart 00:44:51’de yayınlanacak.

Güncelleme Hardfork Combinator tarafından etkinleştirileceğinden, Cardano’da (ADA) zincir bölünmesi beklenmiyor. Daha evvel Mary halka açık test ağına konuşlandırılmıştı. Artık, üç haftadır test ortamında çalışır durumda.

Mary güncellemesi mahallî Cardano (ADA) tabanlı token’ları tanıtıyor. Birtakım ADA staking operatörleri, mahallî ADA token’larıyla çeşitli testler gerçekleştirmişti.

Mary güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenen Token Builder fonksiyonuyla herkes kendi Cardano tabanlı varlığını çıkarabilecek. Böylelikle en tanınan “Ethereum katili”, çok varlıklı bir ağ haline gelebilecek.

Yeni Yoroi cüzdanı Cardano güncellemesini desteklemeye hazır

Cardano (ADA) ekosistem geliştiricileri, yaklaşan güncelleme için altyapı oluşturmaya epeyce odaklıydı. Tüm Mary özelliklerini destekleyen Deadalus Flight cüzdan sürümü 13 Şubat 2021’de piyasaya sürüldü. Artık ADA ve Cardano tabanlı varlıkların depolanması ve gönderilmesi için Yoroi uzantısı, bir güncelleme için hazır.

Emurgo geliştiricileri, 4.3 sürümü ile Yoroi kullanıcılarının hem yazılım hem de donanım cüzdanlarından eski ve yeni token’lar gönderebileceklerini sav ediyor. böylelikle Mart hardfork’u devreye girer girmez v4.3 enstrümanları devreye girecek.

Diğer ilgili Yazılar