bitcoin atm
Kripto Para Haberleri

Bitcoin ATM Sayısı 15.000’i Aştı!

Kolay işlemler sayesinde girilen cüzdan bilgilerine koin almaya yarayan atm sayıları artıyor. Dünya çapında toplam 15.000’den fazla Bitcoin ATM’si kuruldu. ATM’lerin suram oranı, kripto para dünyasındaki gelişmeye karşılık gelen her geçen yıl daha da artmakta. Bilgi izleme platformu Coin ATM Radar tarafından sağlanan bilgilere nazaran Bitcoin ATM sayısı dünya genelinde 15.000’i aştı. 2020 yılından bu yana, bu makinelerin kurulumunda evvelki yıllara nazaran daha fazla artış yaşanmaktadır. Buna bakılırsa, kripto para ATM’lerindeki artışın, her geçen yıl daldaki gelişmelere ve büyümeye karşılık geldiğini belirtmekte yarar var.

 

Bu makinelerin birçok satın alma maksadıyla kullanılıyor ve çoğunluğu ABD’de bulunuyor. Kripto para ünitesinin kendisi daha geniş bir biçimde benimsenirken, var olan Bitcoin ATM sayısı da her yıl artmaya devam ediyor. Coin ATM Radar tarafından sağlanan bilgilere nazaran, global olarak kurulan Bitcoin otomatik para çekme makinelerinin (ATM) sayısı, 15.000’lik kilometre taşını da aşmayı başardı. Edinilen bilgilere nazaran, bu makinelerin birden fazla Amerika Birleşik Devletleri’nde ve akabinde Kanada’da yer alıyor.

 

2020 Yılında Daha Fazla ATM Kuruldu

Coin ATM Radar tarafından elde edilen datalara nazaran şu anda dünya çapında toplam 15.033 Bitcoin ATM’si var. Bu makinelerden yaklaşık 1150 kadarı bu yıl, 7494’ü ise sırf 2020’de kuruldu.

bitcoin atm

Kripto Paralara Erişim Kolaylaşıyor

Artık koin ATM’leri, borsaların yanı sıra Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash üzere öteki dijital paraları da satın almak ve satmak için öbür kolay bir seçenek. Basitçe söylemek gerekirse, kripto ATM’ler kriptodan fiat’a dönüşüme müsaade veriyor ve daha fazla suram, dijital para ünitesinin daha erişilebilir ve genel kullanıma uygun hale geldiği manasına geliyor. Aşağıdaki grafik, vakit içinde kurulan Bitcoin makinelerinin sayısını gösteriyor:

 

bitcoin atm

Diğer ilgili Yazılar