Aave comp
Kripto Para Haberleri

AAVE %48 Yükseldi! COMP ve SUSHI’de Takip Etti

Birden fazla merkeziyetsiz finans (DeFi) token’ı, 2021’e yatırımcısına çok yüksek getiriler kazandırdı. Pekala bu yükseliş ivmesinde kı sır nelerdir? Birkaç gün boyunca, merkeziyetsiz finans protokolleri yukarı yönlü olumlu ivme yakaladı. Akıllara artık insanlar merkeziyetsiz koinlere mi yöneliyor sorusu geldi?

Aave İle Merkeziyetsiz Finans Rüzgarı

4 Şubat 2021 tarihinde bir takım merkeziyetsiz finans protokolleri çift rakamlı getiriler sağladı. Örnek olarak Aave Protokol (AAVE), 24 saat içinde %48 oranında yükseliş kaydetti. Ayrıyeten, AAVE Protokol içerisindeki likidite 4 milyar doları aştıktan iki gün sonra %11 artmasıyla gözleri üzerine çekti.

 

 

Aave’nin rakibi olan ve Lend-Staking platformu Compound Finance (COMP), bu yükselişe eşlik edenlerden biri oldu. Bu yükselişe sebep olarak ise COMP’un piyasa bedeli açısından birinci 25’e giren birinci DeFi token’ı olması ve kripto para cüzdanı üreticisi Ledger ile paydaşlık kurması gösterilebilir. COMP ayrıyeten protokolleri için 6 milyar dolar toplamayı başardı. COMP, son 24 saatte %32 oranında bedel kazandı.

UniSwap’ın rakibi SushiSwap’ın (SUSHI) patlaması, en çarpıcı gelişmeydi. Bir saat içinde SUSHI’nin fiyatı 14,83 dolardan 16,44 dolara çıktı. Dün, eski Citi Group analisti John Todaro SushiSwap’ın ödemeler sonucu günde 1,2 milyon dolar yarattığını söylemişti. SUSHI, yazının yazıldığı sırada 15.85 dolardan süreç görüyordu.

Hareketlilik Merkeziyetsiz Koinlerde

Birkaç gün boyunca birçok büyük altcoin’ler patlama yaşamıştı. Birinci evvel Ripple’dan başlayan hareketlenme, Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH) ile devam etti. Kripto paralardan birincisi üçü yıllık en yüksek düzeyine çıkmışken, Ethereum tüm vakitlerin fiyat rekorunu kırdı.

Birebir anda Binance Coin (BNB), PayPal’a rakip olacak Binance Pay’i piyasaya sürdükten sonra 53 dolardan süreç gördü. BNB, yazının yazıldığı sırada 54.95 dolardı.  Peki siz Merkeziyetsiz finans ürünler, lending ve staking işlemlerini kullandınız mı? Konu hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

Diğer ilgili Yazılar