Kripto Para Haberleri

1inch, Ethereum Gas Fiyatlarından Ötürü Binance Smart Chain’i de Kullanacak

Alım satımları yönlendirmek için kullanılan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü 1inch, hizmetlerini Binance Smart Chain’e (BSC) hakikat genişletiyor. 1inch bunu Ethereum (ETH) ölçeklenebilirliğine karşı tedbir olarak yapıyor.

2019’da piyasaya sürülen 1inch borsası, onlarca DEX ortasından en yeterli fiyatları kullanıcıların karşısına çıkarıyordu. Dune Analytics’e nazaran son 24 saatte 450 milyon dolarlık hacme ulaşan borsa, süreç hacmi açısından en büyük DEX toplayıcılarından biri olarak biliniyor.

“1INCH token’ı, Binance Smart Chain altyapısıyla Binance ve Ethereum ağlarında köprü olarak kullanılacak. 1inch kullanıcıları PancakeSwap, BurgerSwap, StreetSwap, Venue, StabelSwap, JulSwap, BakerySwap ve öbür Binance tabanlı DEX’lere ve borç alma platformlarına erişim sağlayacak.”

1inch CTO’su Anton Bukov, Telegram iletisinde Ethereum madencilerinin Ethereum ağındaki gas fiyatlarını yükselttikleri için 1inch’in BSC’ye yöneldiğini söyledi.

Ethereum’daki her blok için ne kadar gas kullanılacağı konusunda limit var. 2015’ten beri birkaç kere değişen limit blok değişimi, büyüme ve süreç fiyat baskısına nazaran farklılaşıyordu. Tarihi olarak yüksek fiyatlar, yazılımcılar tarafından depolanmıştı. Şu an oluşma mümkünlüğü az ancak Ethereum’da muhtemel hizmet reddinden ötürü atak (DoS) yaşayabilir.

Gas limiti sorunu çözülmedikçe birçok uygulama artık alternatif arıyor. Synthetix ve dYdX Ethereum tabanlı tahliller tercih etmişti. Öbürleri ise Compound Finance’in Compound Chain’ini seçti:

“BSC’de dakika başına 10 kat daha fazla gas limiti var, DeFi kullanıcıları için faydalı seçenekleri araştırıyoruz.”

Diğer ilgili Yazılar